PREČO SVOJU PRÁCU TAK ZBOŽŇUJEM?

Krása práce s výberovou kávou spočíva hlavne v spoznávaní nových bytostí. Jednou z ďalších je aj farmárka z Ekvádoru, Rosa Abad.
 
Rosa je veľmi pokorná a pracovitá žena. V Ekvádore je známa predovšetkým svojou ekologickou farmou, kde sa prejavuje jej celoživotná práca s kávou. Okrem kávy je preslávená aj svojim vynikajúcim syrom, ktorý dodáva miestnym reštauráciám v meste Zumba.
Rosa doposiaľ získala mnoho ocenení za svoje micro-loty, aktuálny dokonca ašpiruje na víťaza najlepšej “Specialty Grade” kávy v Ekvádore.
Jej ekologická farma je v nadmorskej výške 1710 m a nachádza sa na idylickom mieste v pohorí Rancho Carmen. Rozprávkovú scenériu tejto farme dodáva aj blízky vodopád. Na farme Rosa pestuje predovšetkým variety Caturra, Pacas a Typica. Farma sa tiahne až do údolia, kde je možné v strede farmy zbadať aj obrovský figovník a platanové stromy, ktoré poskytujú kávovníkom potrebný tieň.
Káva je po zbere rozložená na jej farme a potom je sušená na slnku na krytých, zdvihnutých lôžkach na farme jej syna, ktorá je od Rosy vzdialená asi 5 minút jazdy. Proces sušenia trvá zhruba 15 dní v závislosti od intenzity slnka a celkového počasia.
 
Táto káva je extrémne čistá, dynamická a komplexná, s chuťou čerstvých ananásov a manga. Pri chladnutí si zachováva vyváženú chuť s postupným prechodom do viac citrusových tónov.
Na túto kávu sa môžete tešiť už o zhruba 3 týždne. Ja sa na ňu teším skutočne veľmi, práve kvôli príbehu, ktorý sa za ňou skrýva. Káva je len také zavŕšenie toho všetkého čo jej predchádzalo 🙂
,,Luk

Leave a Reply