SVET BUDE O VÁS VEDIEŤ AJ BEZ REKLAMY A PR ČLÁNKOV

Vždy som chcel ísť proti prúdu a nikdy to nebude ináč.

Tí, ktorí ma poznajú, vedia, že nekonvenčné správanie je mojim druhým ja. Nie je to preto, že by som chcel na seba upozorňovať. Naopak, myslím si, že za ľudí majú hovoriť skutky a nie ich “fancy” vystupovanie. Takisto je to aj s produktom. Najlepšia reklama pre produkt samotný je jeho kvalita. Vtedy si Vás zákazník najde aj cez zamurované dvere 🙂 Od začiatku mi ale veľa známych hovorilo a “radilo”, že musím investovať aj do reklamy, lebo bez nej sa o mojom produkte nik nedozvie.

Od začiatku som vedel, že to je blud.. Prečo?

Okrem práce laboranta som pracoval 2,5 roka aj v zahraničí. V roku 2006 som bol nespokojný s aktuálnym stavom tak som odišiel do Írska, a to z 2 dôvodov. Jedným bolo zarobiť si v krajine, ktorá sa mi vždy páčila a tým druhým bolo robiť niečo iné, čo ma posunie ďalej a zocelí. Vždy ma bavila manuálna práca, tak som sa zamestnal v zámočníckej firme. Firma bola, dá sa povedať úplne mimo a uprostred ničoho na juhu Írska blízko mesta New Ross. Bola ale známa práve pre to, čo sme robili. Ja konkrétne som mal na starosti menšie projekty ako výrobu brán k rodinným domom, občas aj nejaká fuška pomimo – napríklad konštrukcia terasy na rodinný dom z r.1650. Vtedy som si uvedomil, je úplne jedno kde ste a že neinvestujete do reklamy. Pretože najlepšia reklama sú referencie spokojných zákazníkov.

Prečo ale táto téma? 11.9. som dostal email, ktorý ma veľmi prekvapil, v dobrom. Facebook otvára v Bruseli nové kancelárie a dostali za úlohu nainštalovať do kancelárií produkty od firiem, ktoré používajú sociálne média (Instagram, Facebook). Každú krajinu EÚ bude reprezentovať jedna firma. Za Slovensko si vybrali vo Facebooku ILLIMITÉ. Pre mňa osobne je toto obrovská pocta a ďalší úspech, ktorý ma utvrdil v tom, že robiť veci po svojom má význam 🙂

 

Pekný nedeľný večer,
,,Luk

Leave a Reply