NOVINKY V OKTÓBRI A NOVEMBRI

Ako som už naznačil v predošlých článkoch. Výber káv pre nasledujúce obdobie bude hlavne v znamení micro a nano lot káv.

Celé to začal nano lot Yacuanquer, z regiónu Narino od drobných farmárov z mesta Tasnaque v Kolumbii. Pokračovalo to krásnym micro lotom od Rosy Abad z Ekvádoru. Pred týždňom do ponuky pribudol aj zber z farmy Las Flores od mladého farmára Karola Villaquirana, tentokrát z regiónu Huila v Kolumbii. No a dnes nadišiel ten správny čas, kedy sa v portfóliu ILLIMITÉ objavil aj pre mňa dlho očakávaný micro lot od Randolfa Llanes, El Por Venir z Nikaragui.

Ako som už viackrát spomenul, tento lot sme si rozdelili s chalanmi z poľskej pražiarne CZARNY DESZCZ po 4 x 69kg (grainpro). Keď páni upražia, určite od nich pár balíčkov vezmem, budú dostupné na eshope aby ste prípadne mohli porovnať chuťový rozdiel a podpis pražiara.

Poslednou novinkou, ktorá bude aktuálna už čoskoro je nové zloženie blendu 1986. Chuťový profil to nijak extrémne neovplyvní, skôr by som povedal, že oživí.Každopádne, koniec roka je ešte ďaleko a v 2017 bude ešte pár noviniek, na ktoré sa môžete skutočne tešiť. A nejedná sa len o kávy… 🙂

 

,,Luk

Leave a Reply